Дават 12.5 млн. лв. за е-Митници

  • 13 октомври 2016 г.
  • 1727 разглеждания

Правителството прие Секторната стратегия за развитие на електронното управление в Агенция "Митници" - "е-Митници" 2016-2020 г. и пътна карта за изпълнението й.
   Направени са и промени в решение на Министерски съвет, с което е одобрена Пътната карта за изпълнение на Стратегията за развитие на електронното управление в България за периода 2016-2020 година, съобщи пресцентърът на кабинета.
  
   За дейностите по Стратегията и Пътната карта към нея се предвижда финансиране по ОП "Добро управление" в размер на 9,349 млн. лв. и съфинансиране от държавния бюджет в рамките на 2,912 млн. лева за целия период на изпълнение до 2020 година.
  
   Очакванията са стратегията да защити събираемостта на приходите (вземанията при внос на стоки и от акциз при сделки в страната), да подпомогне конкурентоспособността на националните и европейските икономически оператори и да улесни законната търговия, вкл. чрез подобряване на системите за контрол, с цел улеснение движението на стоките и намаляване на административната тежест.
  
   Другите предимства са контрол и управление на веригите на доставка, използвани за международното движение на стоки и поддържане, развитие и засилване на сътрудничеството с митническите органи на държавите-членки, както и с другите правоприлагащи органи, с икономическите оператори.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

След ЕС и Лондон ще облага вноса от замърсяващи производства
Управителният комитет на CELBET обсъди бъдещото развитие на митническото сътрудничество
Павел Тонев: Предлагаме да се инициира канал за обмен на информация с трети държави за спазване на санкциите срещу Русия
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!