„Булгартабак“ спира износа си в Близкия Изток

  • 16 март 2016 г.
  • 2415 разглеждания


  
   „Булгартабак холдинг“ спира производството и продажбите на продукция за Близкия Изток, съобщиха от тютюневата компания. Решението влиза в сила от 1 април тази година.
  
   От дружеството посочват, че „Булгартабак” е осъществявал износа си в съответствие с всички изисквания на митническото и търговско законодателство, което се доказва и от множеството митнически и данъчни ревизии, направени на компанията през последните години. Въпреки това и с оглед на чувствителната ситуация в Близък Изток, компанията спира износа си за региона за да предотврати въвличането на компанията в изкуствено създадени репутационни проблеми, които могат да доведат до нейното цялостно унищожаване, посочват от холдинга.
  
   От холдинга заявяват, че заради кампании срещу холдинга, ще бъдат изгубени близо 400 работни места в „София БТ“ АД и в „Булгартабак холдинг“, което представлява 8 на сто от работещите в групата и свързаните с нея предприятия. Също така ще бъдат намалени експортните постъпления и редуциране на 80% от програмата за изкупуване на български тютюни през следващия период.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

След ЕС и Лондон ще облага вноса от замърсяващи производства
Управителният комитет на CELBET обсъди бъдещото развитие на митническото сътрудничество
Павел Тонев: Предлагаме да се инициира канал за обмен на информация с трети държави за спазване на санкциите срещу Русия
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!