Унищожиха наркотици за 52 милиона лева

  • 15 октомври 2016 г.
  • 2021 разглеждания

Близо 500 кг наркотици бяха унищожени днес в инспектората на Предприятието за управление на дейностите на околната среда към МОСВ.
  
   Сред изгорените днес наркотици са 200 кг марихуана, 178 кг екстази, 40 кг хероин, 29 кг кокаин и 5 кг амфетамин, иззети по над 1050 наказателни производства. Общата стойност на унищожените общо 465 кг наркотични вещества е близо 52 милиона лева, съобщиха от Агенция "Митници".
  
   Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на Прокуратурата. Наркотиците са задържани от правоприлагащите органи - Агенция "Митници" и Министерство на вътрешните работи. За шестнадесет години Агенция "Митници" организира и осъществи 54 процедури по унищожаване на наркотични вещества с общо количество 36,5 тона.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Към ноември 2023 г. вносът се свива по-бързо от износа
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Агенция "Митници" засилва контрола по границите заради Шенген
Прехвърлят ГКПП Рудозем - Ксанти на АПИ и Агенция Митници
От 15.01.2024 г. влиза в действие нова версия на МИСВ
Новина Info.Mitnica.com
Световната митническа организация приветства новия генерален секретар
Уведомление относно срока на ползване на вече отпечатани A.TR сертификати
150 митнически служители извършват проверки в данъчните складове за енергийнти продукти

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!