Европейският съюз слага високи мита за дъмпингов внос

  • 13 декември 2016 г.
  • 2467 разглеждания

Страните членки на Европейския съюз се споразумяха днес по текст, позволяващ на Брюксел да наложи високи митнически санкции в случай на дъмпинг при суровините.
  
   Мярката е насочена главно за противодействие на китайския износ, предаде Франс прес.
  
   Досега ЕС практикуваше правилото за "най-малкото мито", според което тарифите за трети страни в случай на дъмпинг не трябва да са по-високи от необходимото за предпазване на сектора.
  
   Евросъюзът обаче беше сред малкото прилагащи това правило, препоръчвано от Световната търговска организация (СТО), което обяснява защо например антидъмпинговите мита в САЩ срещу стоманата от Китай са много по-високи, отколкото в ЕС.
  
   "Слагахме таван", обясни европейски източник, "сега ще можем да сложим край на тази автоцензура". Вече три години министрите на търговията от ЕС се опитват да се договорят за изменения в тази световна правна норма. Регламентът трябва да бъде обсъден с Европейския парламент и Европейската комисия. Той дава право да се въвеждат по-високи от необходимото мита за стоки, използващи суровини, подложени на дъмпинг, при някои условия, обясни Съветът на ЕС в комюнике.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

България и Румъния се присъединиха към Шенгенското пространство
Новина Info.Mitnica.com
Смениха шефовете на пунктове "Капитан Андреево", "Калотина" и "Лесово"
Митницата в Пловдив е с нов шеф
Новина Info.Mitnica.com
Ученици от ФСПГ - Монтана гостуваха на МБ Летище София
Новина Info.Mitnica.com
Новина Info.Mitnica.com
Европейският парламент приема своята позиция относно основната реформа на Митническия кодекс на ЕС
Новина Info.Mitnica.com

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!