Български и турски митнически служители обсъдиха "належащите проблеми" на границата

  • 2 декември 2023 г.
  • 1827 разглеждания

На граничния пункт "Капъкуле" се проведе среща на високо равнище на митническите служители на Турция и България, се посочва в съобщение на сайта на град Одрин.
  
   На срещата са присъствали заместник-министърът на търговията на Турция Сезай Учармак и министърът на външните работи. Посланикът на Одрин Мурат Ахмет Йорук, посланикът на Турция в София Айлин Секизкьок, Мустафа Гюмюш, директор на генерална дирекция "Митници и служители на съответните звена също са присъствали на срещата. От България участие са взели директорът на Агенция "Митници" Павел Тонев, директорът "Международни дейности" Гинка Конярска и други високопоставени служители.
  
   На срещата са обсъдени належащи проблеми на граничните пунктове и предложения за решения, намаляване на времето за чакане на превозните средства, координация и съвместна работа между граничните звена, борбата с незаконния трафик на търговските стоки и контрабандата на наркотици, както и сътрудничеството и обмена на информация между силите на реда.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

БАБХ спря над 370 тона храни от трети страни за месец
Първа тримесечна цена на сертификатите по CBAM за 2026
НСИ разработи нова Информационна система „Външна търговия“
Електронна търговия и защита на потребителите / Китай
Българските и турските пощи ще си сътрудничат в е-търговия
Митниците в ЕС: Съветът и Парламентът постигнаха съгласие по историческа реформа
Комисията избра Лил за седалище на Митническата служба на ЕС (EU Customs Authority - EUCA)
Забавянето на износа в промишлените райони продължава и през 2024 г.
Австралия и ЕС подписаха историческо споразумение за свободна търговия
Сенатори в САЩ поискаха ограничения срещу България заради дъмпинг

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!