Унищожиха над 400 кг наркотични вещества

  • 5 юли 2017 г.
  • 3085 разглеждания

Общо 413 кг наркотични вещества, от които 302 кг марихуана, 59 кг хероин, 30 кг кокаин 6 кг екстази, 2 кг амфетамин, и 14 кг други, по 905 преписки, са били унищожени днес в инсинератора на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към МОСВ, съобщиха от Агенция "Митници". По цени на "черния пазар" унищожените наркотици се оценяват на около 37 милиона лева. Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на прокуратурата. Наркотиците са задържани от правоприлагащите органи - Агенция "Митници" и Министерство на вътрешните работи. За седемнадесет години Агенция "Митници" е организирала и осъществила 57 процедури по унищожаване на наркотични вещества с общо количество над 38,3 тона.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

ЕС въвежда възпиращи мита върху вноса на зърно от Русия и Беларус
Камионите с бързоразвалящи се стоки ще минат с предимство през Дунав мост 2
Школата за митнически кучета отбеляза своята 20-годишнина с демонстрация на питомците
Трябва да се промени контролът на граничните пунктове
Движението по Дунав мост при Русе няма да бъде спирано, когато започне ремонтът
Новина Info.Mitnica.com
Вносът на мед в ЕС се е увеличил с 20% за година
Вносът на селскостопански стоки в ЕС е намалял с близо 7% за година
Новина Info.Mitnica.com
На 1 май 2024 г. влиза в сила Споразумението за свободна търговия между Европейския съюз и Нова Зеландия

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!