Контрабандата на цигари - сведена от 34 на 7 на сто

  • 26 септември 2017 г.
  • 1845 разглеждания

Приходите в хазната от акциза на тютюн и цигари спаднали със 150-200 милиона лева само по време на служебното правителство, обобщи премиерът Бойко Борисов, който показа графика за целта.
  
   Според нея събираемостта спаднала от 104,9 на сто през януари на 75 на сто през февруари и на 59,4% през март, когато управляваше правителството, назначено от президента Румен Радев. Данните показват, че приходите станали 80 на сто през април, а с идването на третия кабинет Борисов скочили още първия месец - май, на 100,6%, като в момента са 119 на сто, похвали се Борисов.
  
   "Не, че се заяждам, но когато има нестабилност в страната, всичко спира да работи", обобщи премиерът.
  
   "Двата месеца служебно правителство ни струват 150-200 милиона. Ако беше продължило това правителство, как щяхме да изпълним плана, да купим военна техника и да повишим доходите, не знам", затюхка се Борисов.
  
   Контрабандата на цигари е спаднала от 34% на 7 на сто в момента, доволен е Борисов. Ние сме на челните места по борба с контрабандата в Европа, а това обяснявало и много неща в борбата с корупцията.
  
   "Бяха 34%, сега са 7. В милиарди се измерва - повече пари в бюджета", похвали се Борисов. "Тези милиарди са отивали в "бизнесмени" и са замърсявали цялата държава", заключи премиерът.
  
   Той обеща пред водещи тютюневи компании, направили редовното проучване за контрабандата на цигари, че от 7 на сто, колкото е тя в момента, до другия им доклад държавата ще свали процента на 6.
  
   И отправи предупреждение към шефове на областни дирекции на МВР в страната, където картата сочи данни за незаконна търговия с тютюневи изделия над 7 на сто. Сред тези региони са Благоевград, Хасково, Ямбол, Сливен и други области. Премиерът нареди на вътрешния министър Валентин Радев и на главния секретар на МВР да ги събере на съвещание, да им потърси обяснение и да ги предупреди, че имат един месец срок да се стегнат.
  
   "Защото тези, които миналия път ги обявих, сега са отличници", засмя се Борисов и даде за пример Плевен.
  
   "Ние гоним 100 милиарда БВП в края на годината", каза още премиерът и отговори на въпроса дали ръстът на приходите означава вдигане на полицейските заплати догодина.
  
   "Аз повече от всички искам на полицаите, на пожарникарите, на военните, както и на учителите, на пенсионерите - да се вдигат доходите. И правим всичко това, което виждате в момента, да се случи. В момента, в който сложим чертата и видим приходите, ще помислим и за тях. Обещал съм, знаят, но на нас не ни отива да говорим празни приказки.
  
   Нито ни отива да направим същото, което направиха през 2014 г. Тръгвайки си, без никакво финансово обезпечение, вд0 млн. заплатите на МВР и от първия ден започнахме да ги изплащаме", върна се пак Борисов към времето на кабинета "Орешарски".
  
   Премиерът успокои още, че няма търкания в управляващата коалиция.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Предлагат през октомври влизането на България и Румъния в Шенген
Предстои модернизация и разширяване на граничните пунктове към Турция, Сърбия и Северна Македония
Мито ще оскъпи стоките от Temu и SHEIN
Във Варна бе проведена работна среща между Агенция Митници и представители на бизнеса, посветена на Системата за контрол на вноса 2 (ICS 2), фаза 3
Великобритания дари на Агенция Митници оборудване за борбата с нелегалния трафик
ЕС ще намали допълнителните мита за внос на китайски електромобили
Гръцките и турските превозвачи недоволни от работата на българските митници, ще търсят алтернативни маршрути
Eдинна стратегия за управление на трафика и пропускателната способност на всички ГКПП в страната ще изготви Агенция Митници
Главчев разпореди спешни мерки за отпушване на тапата на Дунав мост при Русе
Нова професия "Митническо обслужване" в областта на професионалното образование в страната

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!