Агенция „Митници“ получава част от държавен имот на ГКПП „Капитан Андреево“

  • 18 октомври 2023 г.
  • 2080 разглеждания

По решение на правителството Агенция „Митници" получава част от държавен имот - публична държавна собственост, който представлява част от сграда и се намира в с. Капитан Андреево, област Хасково.
   Това ще позволи обезпечаването на дейността на митническата администрация с подходяща материална база на ГКПП „Капитан Андреево", необходима за изпълнение на възложените функции. По силата на Закона за митниците митническите органи осъществят надзор и извършват контрол върху стоките, превозните средства и лицата на територията на Република България.
   Досега частта от имота е стопанисвана от Българската агенция по безопасност на храните към Министерството на земеделието и храните, като правото на управление се отнема поради отпаднала необходимост.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Агенция „Митници“ представя възможности за гъвкави студентски стажове
НОМА проведе семинар за своите членове, посветен на Системата за контрол на вноса - ICS2, фаза 3
ЕС конфискува рекордните 152 милиона фалшиви артикула на стойност 3,4 милиарда евро през 2023 г
Споразумението между ЕС и Меркосур е неприемливо за Полша
Кантарите за проверка на камиони остават на ГКПП "Дунав мост", но се разработва план за преместването им
Агенция "Митници" със съвети как да си получим пратките от чужбина без затруднения
От 31.01.2025 г. Великобритания въвежда нови декларации при внос на стоки от ЕС
Граничният контрол с Румъния ще остане 6 месеца след влизането в "Шенген" по сушата
Драмата с тировете на "Капитан Андреево" продължава
Ръководителите на Агенция „Митници“ и НАП участваха в Годишната технологична конференция на СМО

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!