Агенция Митници има нов директор

  • 9 април 2024 г.
  • 3162 разглеждания
  • Източник: Дневник.bg
Агенция Митници има нов директор

Служебният министър на финансите Людмила Петкова назначи за директор на Агенция "Митници" Георги Димов. До момента той бе зам. изпълнителен директор на Националната агенция за приходите (НАП).
  
   Петкова мотивира назначението с нуждата от успокояване на ситуацията, след като оглавяващата агенцията Петя Банкова бе арестувана, а освен това и обяви, че очаква Димов да пренесе добрата практика по събиране на приходите от НАП в митниците. А също и да помогне за по-плавния преход към сливане на приходите администрации.
  
   Увери, че във връзка с обединението не се предвижда съкращаване на служители от която и да е от двете администрации.
  
   Румен Спецов запазва поста начело на НАП.

Коментари (2)

  • митничар съкратен от Танов

    Явно е добър служител в НАП! Но не е и няма да бъде и той никога МИТНИЧАР! Както и Банкова не беше!

  • М

    Показателно за това, как бъдещата мега приходна агенция ще се управлява от хора в НАП, тъй като митницата е "разграден двор". Умишлено или не - до тук я докараха

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Свободното движение - основен резултат от членството в ЕС
Турция въведе такса за дезинфекция за всички български автомобили
НОМА излезе с открито писмо срещу решението за обединяване на Агенция Митници с НАП
Прието е решение за временно въвеждане на граничен контрол на вътрешната българо-румънска граница
<font color=red>Закриват Митниците с преходните разпоредби на закона за бюджета</font>
Износът се срива, България губи пазари за храни и животни
AI помага на Агенция „Митници“ и НАП
Официално: България и Румъния стават пълноправни членове на Шенген от 1 януари
ЕС и Меркосур постигнаха политическо споразумение за партньорство
Система за управление на опашките по ГКПП в Литва

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!