Влиза в сила пълната забрана за внос на руски нефт

  • 1 март 2024 г.
  • 1831 разглеждания

От днес - 1 март, официално влиза в сила забраната за внос на руски нефт в България.
  
   Преди две години Европейската комисия наложи ембарго за внос на суровината, за да ограничи приходите на Кремъл, с които финансира войната срещу съседката си Украйна. България обаче поиска и получи изключение до края на 2024 г. и продължи вноса. В края на миналата година Народното събрание реши да скъси този срок като след множество спорове се въведе график за поетапно намаляване на вноса - от 1 януари до 50%, след 31 януари - максимум 25%, а от началото на март - изцяло.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Модулът за управление на разрешенията (AMM) на CBAM ще започне да функционира на 31 март 2025 г.
На 28.03.2025 г. на ГКПП Ново село в Република Северна Македония няма да обработва товари
Промени в списъка на продукти, свързани с отбраната и на изделия и технологии с двойна употреба
Нова възможност за отлагане подаването на ОДВ към ICS2
Рекорден стокообмен между България и Турция през 2024 г.
Специален доклад на Европейската сметна палата: Измами с данъка върху добавената стойност при внос
На 27 март ще бъде спряно движението по Дунав мост при Русе
Данъчни и административни нарушения са открити при проверката на бензиностанции
ЕК отлага датата за въвеждането на ответни мита срещу стоки от САЩ
Още преди да е заработил реално, механизмът CBAM ще се пренаписва

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!