Школата за митнически кучета отбеляза своята 20-годишнина с демонстрация на питомците

  • 27 май 2024 г.
  • 1942 разглеждания
  • Източник: Агенция Митници
Школата за митнически кучета отбеляза своята 20-годишнина с демонстрация на питомците

20-годишнината на Школата за митнически кучета на Агенция „Митници“, намираща в Балчик, беше отбелязана с демонстрация на работата на екипите водач и куче пред ученици.
   На уменията на четириногите митнически служители се порадваха деца от Клуба за превенции при 4-та Езикова гимназия „Фредерик Жолио Кюри“ – Варна. Кучетата Гари, Гая и Мая, както и техните водачи от отдел „Борба с наркотрафика“ на МП Летище София и МП Кулата, показаха нагледно как претърсват превозни средства и пратки, за да открият наркотици.
   В 20-годишната история на школата са обучени над 100 детекторни кучета за разкриване на наркотични вещества, тютюневи изделия и банкноти, подготвени да работят с митническите служители по границите и в страната.
   Школата за митнически кучета в гр.Балчик е създадена с помощта на Програма ФАР и методическата подкрепа на Германската митническа администрация. Официалното й откриване се състои в края на 2003 г., а нейните преподаватели са се обучавали на най-добрите методологични практики в школите за митнически кучета в Германия и Чехия.

Коментари (1)

  • митничар съкратен от Танов

    Защо никой не коментира Киро-Кучето и Стефан-Кучето, които по мое време откриваха "Дрогата"

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Нови правила за по-безопасни играчки, внасяни в ЕС
Арестуваха 38 митничари на Капъкуле при акция срещу корупцията
Четири институции стартират мащабен мониторинг на производители и търговци на акцизни стоки
Тръмп обяви 90-дневна пауза за реципрочните мита
Премиерът Желязков: Приходните агенции имат пълната подкрепа на кабинета
Митата на Тръмп: Какви стоки внася България от САЩ?
ЕС има силен план за ответни мерки на американските мита
Актуализиран е Списъкът на стоките с висок фискален риск
Започва реконструкция на ГКПП "Капитан Андреево" за около 100 млн. лв.
Модулът за управление на разрешенията (AMM) на CBAM ще започне да функционира на 31 март 2025 г.

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!