Митниците и приходната агенция започват проверка в "Лукойл"

  • 8 май 2024 г.
  • 1751 разглеждания
  • Източник: Дневник.bg

Служители на агенция "Митници" и Националната агенция на приходите (НАП) ще извършат физическа инвентаризация на наличностите от горива в "Лукойл Нефтохим Бургас", съобщи служебният премиер Димитър Главчев в началото на днешното правителствено заседание.
  
   Поводът са твърденията, че компанията е спряла да плаща задълженията си към бюджета - ДДС и мита. Главчев уточни, че това не е вярно, като ако през февруари са били внесени 90 млн. лв, а през март 40 млн. лв., то през април сумата е 228 млн. лв. Проверката ще започне в близките дни, а според Главчев такава скоро в "Лукойл" не е правена.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Нови правила за по-безопасни играчки, внасяни в ЕС
Арестуваха 38 митничари на Капъкуле при акция срещу корупцията
Четири институции стартират мащабен мониторинг на производители и търговци на акцизни стоки
Тръмп обяви 90-дневна пауза за реципрочните мита
Премиерът Желязков: Приходните агенции имат пълната подкрепа на кабинета
Митата на Тръмп: Какви стоки внася България от САЩ?
ЕС има силен план за ответни мерки на американските мита
Актуализиран е Списъкът на стоките с висок фискален риск
Започва реконструкция на ГКПП "Капитан Андреево" за около 100 млн. лв.
Модулът за управление на разрешенията (AMM) на CBAM ще започне да функционира на 31 март 2025 г.

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!