Канада въведе мита върху вноса от САЩ

  • 4 март 2025 г.
  • 1496 разглеждания
  • Източник: Дневник.bg
Канада въведе мита върху вноса от САЩ

Канада налага мита от 25% върху американски внос, обяви премиерът Джъстин Трюдо, след като днес влязоха в сила 25-процентовите мита, наложени от президента Доналд Тръмп за вноса от Мексико и Канада.
   Общата стойност на допълнителните мита е 30 млрд. канадски долара.
   Канадската провинция Онтарио ще обложи с мито от 25% износа на електричество към 1.5 милиона домакинства в американските щати Минесота, Мичиган и Ню Йорк, предаде в. "Уолстрийт джърнъл".
   Тръмп написа в социалната си мрежа Truth Social, че канадските мита ще бъдат посрещнати с реципрочни мита в същия размер. Той се обръща към Трюдо с "губернатора от Канада", явен намек, след като предложи на Канада да стане 51 щат на САЩ.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Пламен Павлов е освободен от поста зам.-директор на Агенция Митници
Агенция "Митници" с нов шеф
НСИ: През първото тримесечие на 2026 г. износът от България нараства с 3.7% , а вносът - с 9.2%
Конференция на НОМА и CONFIAD очерта новата европейска реалност пред митническите представители
Регулаторна процедура за издаване на Сертификат за регистрация при внос в Република Ирак
ЕС забранява вноса на месо от Бразилия
БАБХ засилва контрола на „Капитан Андреево“ с помощ от Европейската комисия
Въвеждане на системата TIR в Република Ирак
Считано от 01.06.2026 г. данните за ОДВ трябва да се подават само в ICS2 или в NCTS, фаза 6
МОСВ изготви консултативен документ за въздействието на въглеродните механизми върху икономиката на страната

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!