Предстои модернизация и разширяване на граничните пунктове към Турция, Сърбия и Северна Македония

  • 18 септември 2024 г.
  • 1449 разглеждания
  • Източник: Дневник.bg
Предстои модернизация и разширяване на граничните пунктове към Турция, Сърбия и Северна Македония

За периода 2024-2032 година Агенция "Митници" планира модернизация и разширения на граничните пунктове към Турция, Сърбия и Република Северна Македония и на пътищата към тях, съобщи вицепремиерът и финансов министър Людмила Петкова по време на изслушване в парламента.
   Тя добави, че до 2026 г. трябва да бъде завършена реконструкция на пунктовете "Капитан Андреево", "Лесово" и "Малко Търново", като ще бъдат увеличени и лентите за товарни автомобили.
   Необходимо е да бъде изграден нов ГКПП "Капитан Андреево" на север от съществуващия, както и нов пътен възел на две нива за връзка с магистрала "Марица", каза още Петкова.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

ЕК представи предложение за споразуменията ЕС-Меркосур и ЕС-Мексико
Подаване на данни за сигурност и безопасност при въвеждане в условията на дерогация за ICS2-фаза 3
Митнически ставки за САЩ – предложение на Комисията с приложение TARIC кодове
Агенция „Митници“ се включи към инициативата за дерогация на ICS2 – фаза 3 за шосеен и ж.п. транспорт
Малките пратки до САЩ ще се облагат с нова такса от днес
Интензивен трафик на „Капитан Андреево“ и „Калотина“
Как ще се плаща акциз след влизането в еврозоната
Има значително забавяне в доставките на пратки за САЩ
BUSINESSEUROPE: 15% мита заплашват конкурентоспособността на ЕС
ЕС ще премахне тарифите за американски промишлени стоки

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!