НАП и Агенция „Митници“ представят приоритетите си

  • 21 май 2021 г.
  • 4390 разглеждания

Директорите на НАП и агенция „Митници“ ще представят приоритетите в работата си пред медиите. Преди седмица Румен Спецов смени Галя Димитрова в приходната агенция, а Павел Тонев пое управлението на митниците от Георги Костов.
  
   Двамата ще представят мерки за повишаване на събираемостта на приходите и предотвратяване на нарушения, които ощетяват фиска. Миналият петък финансовият министър Асен Василев обяви, че НАП има много ниска събираемост.
  
   „От малко над 4 милиарда са събрани малко над 2 милиарда…“, коментира пред медиите Василев. Той изтъкна и ниския процент на потвърждаемост от съда на ревизионните актове на НАП.
  
   „Само 66% от тях са потвърдени“, изтъкна служебният финансов министър. Василев обяви, че повишаването на приходите в бюджета ще е един от главните приоритети на финансовото министерство/МФ/. Министърът се ангажира също да търси възможности за продължаване на мерките в подкрепа на бизнеса в пандемията.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

ЕК представи предложение за споразуменията ЕС-Меркосур и ЕС-Мексико
Подаване на данни за сигурност и безопасност при въвеждане в условията на дерогация за ICS2-фаза 3
Митнически ставки за САЩ – предложение на Комисията с приложение TARIC кодове
Агенция „Митници“ се включи към инициативата за дерогация на ICS2 – фаза 3 за шосеен и ж.п. транспорт
Малките пратки до САЩ ще се облагат с нова такса от днес
Интензивен трафик на „Капитан Андреево“ и „Калотина“
Как ще се плаща акциз след влизането в еврозоната
Има значително забавяне в доставките на пратки за САЩ
BUSINESSEUROPE: 15% мита заплашват конкурентоспособността на ЕС
ЕС ще премахне тарифите за американски промишлени стоки

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!