НАП и Агенция „Митници“ представят приоритетите си

  • 21 май 2021 г.
  • 4389 разглеждания

Директорите на НАП и агенция „Митници“ ще представят приоритетите в работата си пред медиите. Преди седмица Румен Спецов смени Галя Димитрова в приходната агенция, а Павел Тонев пое управлението на митниците от Георги Костов.
  
   Двамата ще представят мерки за повишаване на събираемостта на приходите и предотвратяване на нарушения, които ощетяват фиска. Миналият петък финансовият министър Асен Василев обяви, че НАП има много ниска събираемост.
  
   „От малко над 4 милиарда са събрани малко над 2 милиарда…“, коментира пред медиите Василев. Той изтъкна и ниския процент на потвърждаемост от съда на ревизионните актове на НАП.
  
   „Само 66% от тях са потвърдени“, изтъкна служебният финансов министър. Василев обяви, че повишаването на приходите в бюджета ще е един от главните приоритети на финансовото министерство/МФ/. Министърът се ангажира също да търси възможности за продължаване на мерките в подкрепа на бизнеса в пандемията.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Износът към трети страни спада през август
"Мрачни перспективи": СТО рязко понижи прогнозата си за световната търговия
ЕС планира да намали квотите за вноса на стомана и да увеличи митата до 50%
ЕС и Индонезия приключват преговорите за споразумение за свободна търговия
Обучителен модул за централизираното митническо оформяне на вноса
Франция ще ограничи процедура 42
Европейската комисия (ЕК) докладва за отстранени технически затруднения в системата PoUS
Стокообмен на България през първото полугодие на 2025 г.
Европейският парламент прие пакета за опростяване на CBAM
Актуализация на контролния списък на ЕС за стоки с двойна употреба за 2025 г.

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!