Износът към трети страни спада през август

  • 10 октомври 2025 г.
  • 1151 разглеждания
  • Източник: НСИ
Износът към трети страни спада през август

Износът на стоки за от България за трети страни за периода януари-август 2025 г. е намалял 2.7 процентни пункта в сравнение със същия период на 2024 г. и е на стойност 20.086 млрд. лева, съобщи Националният статистически институт.
   През август 2025 г. износът на стоки от България за трети страни е намалял с 8.1% спрямо същия месец на 2024 г. и е в размер на 2.456 млрд. лв. Основни търговски партньори на България са Турция, САЩ, Сърбия, Република Северна Македония, Алжир, Китай и Великобритания, които формират 49.7% от износа.
   Вносът от трети страни през периода януари - август 2025 г. е нараснал с 3.3% на годишна база и е на стойност 28.168 млрд. лв. Най-много стоки са внесени от Турция, Китай, Сърбия и Казахстан.

Оставете коментар

 

anti robot anti robot anti robot anti robot

Всички новини

Регламент за изпълнение относно временното мито от 3 евро върху нискостойностните пратки
Нови европейски изисквания към опаковките ще засегнат вносителите от 12 август 2026 г.
Дунав мост при Русе ще бъде затворен утре
Сърбия внедрява NCTS - фаза 6 на 28.5.2026 г.
Автоматизация на митническите формалности ще ускори обработката на стоки за коректния бизнес
Уебинар "Митническа стойност - метод на транзакцията / договорна стойност" (Втора част)
Стефан Бакалов е назначен за заместник-директор на Агенция „Митници“
БТПП ще издава електронни АТА карнети от 1 юни 2026 г.
Агенция "Митници" назначи трима нови важни служители
Куриерски гиганти искат отлагане на част от таксите за колетни пратки

Всички материали са собственост на Info.Mitnica.com
Препубликуването им без знанието и съгласието на авторите е забранено!